Zpět na úvodní stránku
 
 
Putování po festivalovém souhvězdí
 
Moravský vrabec
 
Drotária
 
Slezské dny
 
Stránky skupiny Blaf
Zpět na úvodní stránku
Dnes je
Tuesday
06. December 2022

Aktualizace
16.05.2013

Tento rok se festival kona: 7.7.2012
Mapa okolí - Mapa areálu - Často kladené dotazy (FAQ)

XIV. Festival na pomezí v Dolní Lomné

Ve dnech 7.-8. 7. 2006 pořádá Matice slezská a Obec Dolní Lomná v Národopisném areálu v Dolní Lomné již 14. ročník Festivalu na pomezí - přehlídky folkové, country, bluegrassové, trampské a jiné hudby nedefinovatelného žánru. Během uplynulých let se „Pomezí“ stalo jedním z nejznámějších a nejpohodovějších festivalů tohoto hudebního žánru v rámci celé ČR rovněž i díky tomu, že se jedná o setkání hudebních skupin a příznivců z České republiky, Slovenska a Polska.

Letošní ročník bude tradičně zahájen v pátek 7. 7. 2005 v 17 hodin.
Vystoupí zde skupiny:
My - bluegrassová kapela, která je tvořena zkušenými hudebníky, kteří prošli několika kapelami (bluegrass Nova, Kopr, Babí léto) a vytvořili zbrusu novou sestavu.
Lehká noha - kapela hrající temperamentní, trv. „jižanský folk“. Všichni členové této kapely hrají v několika rockových skupinách. Odborníci z branže oceňují skvělé texty kapelníka Petra Hradečného.
Modrá kref - kapela vznikla v roce 2000 v Pardubicích. Hrají nejen bluegrass, ale také rovněž skladby odlišných žánrů přetavené do vokálně akusticky instrumentální podoby
Divozel - folková skupina z východoslovenských Košic, zpívající ale česky. Držitel celé řady ocenění z nejvýznamnějších slovenských a českých folkových festivalů.
Pouta - kapela, která vznikla po rozpadu populárních pardubických Poupat a velice rychle se probojovala mezi naše přední folkové kapely
Spirituál kvintet - legenda česko-slovenského folku, která letos slavila 45 let svého působení na domácí scéně. Kapela, která se zasloužila o rozvoj této hudební oblasti u nás naprosto ojedinělým způsobem
Koňaboj - kapela se stala objevem roku 2003, kdy na festivalu „Zahrada“ získala nejvyšší ocenění. Pro kapelu je typické energické, dynamické a rytmické provedení lidových písní z Horňácka, ale také z východního Slovenska a rusínské oblasti, výborné vokály (hlavně sólistka Jiřina Šánová) a excelentní hudební výkony všech členů kapely.

Po pátečním programu následuje tradiční noční country bál, který bude doprovázet skupina z Prešova Country limit club.

V sobotu 8. 7. 2005 od 14 hodin vystoupí: Mistři a Markétka - objev severomoravské folkové scény roku 2006, vítěz finále Moravského vrabce.
Martina Trchová - velmi zajímavá mladá folková písničkářka, která stačila získat již řadu prestižních ocenění.
Jarret - špičková folk-rocková severočeská formace, která je stálicí na folk-rockovém nebi.
Martin Žák a Stará almara - Old-time Coutry Band z Lužických hor, produkující naprosto dokonalým způsobem tradiční old-time country „dupárny ze stodoly“ jako rozverné horalské halekačky k tanci a poslechu. Velmi ojedinělé muzikantské seskupení.
Veslári - jedna z nejstarších a nejpopulárnějších slovenských country skupin, jejíž vystoupení se již stalo ozdobou celé řady českých hudebních akcí. Tvoří ji špičkoví slovenští hráči.
Děsně fajn - kapela, která slaví skvělý comeback na folkovou scénu. Jejím sloganem je, že se jedná o nejhorší folkovou kapelu. Skupina slavila velké úspěchy v létech minulých recesním pojetím svých koncertů, které je velmi těžké popsat - ono se to musí zažít a vychutnat....
Bridge - karvinská kapela hrající moderní country music s bluegrassovými prvky.
Neřež - legenda českého folku, která se dlouhou řadu let drží na přední špici. Poprvé vystoupí na našem festivalu v plné sestavě.
Žalman a spol. - populární folkový písničkář, jehož texty v řadě případů zlidověly a patří mezi žijící folkové legendy.
Docuku -“folklórbeat z Valašského království“ - svižné, melodické písničky na pomezí folklóru a big-beatu, čerpající z lidového odkazu, především moravskoslezského, polského, slovenského, ale také balkánského - to vše v osobitých aranžích.
Rawa Country - kapela z Katowic, hrající moderní country music, držitelka titulu „Nejlepší kapela roku 2005“ a její leaderka Marysia Gorajska získala ocenění „Nejlepší vokalistka r. 2005“. Skupina produkuje standartní hity americké country.

V sobotu po programu následuje tradiční jam session s pozvanými skupinami. U řeky Lomňanky bude večer tradičně zapálen táborák a příznivci trampské písně si mohou zazpívat s trampskými kapelami Pupkáči a The Šůtrs.

Kyvadlová doprava bude zajištěna od nádraží ČD v Návsí u Jablunkova přímo k areálu. Pro účastníky festivalu je možnost bezplatného stanování na přilehlých místech areálu. Návštěvníci se mohou těšit na bohatou a levnou nabídku občerstvení z domácí kuchyně.

Ceny vstupného: pátek Kč 100,-, sobota Kč 150,-, permanentní vstupenka na oba dny Kč 230,-, děti do výšky 120 cm mají vstup zdarma

Festival se koná za podpory Moravskoslezského kraje a sponzorů: Třinecké železárny, a. s. Třinec, Pivovar Radegast, n. p., Moravia Steel, a. s. Třinec, IRP - Dostálek Jaroslav, Český Těšín, Technické služby Karviná, a. s. , OFTIS Ostrava, Alois Kawulok, Dolní Lomná, EQUUS, s. r. o. Český Těšín, EXPOL TRADE, s. r. o . Ostrava, BUS Slezsko, a. s. Třinec,Ing. Ladislav Šincl, Pekárna a cukrárna Dolní Lomná.

Informace: http://www.pomezi.wz.cz, matice.slezska@worldonline.cz, tel. +420 558 357 655


Matice Slezská - Dolní Lomná © 2000-2011