Zpět na úvodní stránku
 
 
Putování po festivalovém souhvězdí
 
Moravský vrabec
 
Drotária
 
Slezské dny
 
Stránky skupiny Blaf
Zpět na úvodní stránku
Dnes je
Saturday
15. June 2024

Aktualizace
16.05.2013

Tento rok se festival kona: 7.7.2012
Mapa okolí - Mapa areálu - Často kladené dotazy (FAQ)

Archív,Zpět na novinky
20.12.2012 PF 2013
23.07.2012 43. Slezské dny v Dolní Lomné + Mánesová stezka

Ve dnech 8.-9. září 20012 pořádá Matice slezská v Dolní Lomné tradiční, již 43. Slezské dny v Národopisném areálu v Dolní Lomné.

V sobotním programu od 15 hodin se mohou návštěvníci těšit na vystoupení našich i zahraniční souborů. Program na Lomňance odstartuje soubor Mionší z Dolní Lomné, na Křínově pak zajímavý pořad národnostních menšin žijících u nás, ve kterém vystoupí řecká skupina Nisos Kuluris Ostrava, hebrejský soubor Halevaj, slovenský soubor Čučoriedky a polský soubor Zaolzi. Ze zahraničí uvítáme profesionální soubor Podpolanec z Detvy a maďarský soubor z Bratislavy. Program zakončí lidová veselice se slováckou dechovkou na pódiu Křínov a na Lomňance se pak mohou návštěvníci bavit s kapelou pro mladé. Pódium Mira k večeru ožije cimbálovkami a naváže tak na tradici muzicírování pod širým nebem.

V neděli od 10 hodin přivítá návštěvníky na Křínově dechovka ze Slovácka hodinovým koncertem. Současně začíná program i na pódiu Lomňanka. Následuje pořad vskutku nejmilejší ? dětský pořad autora Petra Buroně, ve kterém se představí dětské soubory Olšinka z Orlové, Vizovjánek z Vizovic, Vonička z Havířova, Jackové z Jablunkova a Malá Odra z Ostravy. Tento pořad bude reprízován na pódiu Lomňanka odpoledne. Od 13 hodin projde obcí slavnostní průvod krojovaných skupin s nástupen všech účinkujících na pódiu Křínov. Po slavnostním úvodu následuje hlavní program, ve kterém vystoupí soubor Slezan, Odra, Olšina, Vrtek, Ischias. Následuje medailón souboru Vonička, která si připravila program ke svému své výročí. Ze zahraničí uvidíme soubor Ziemia Žywiecka z Polska, ze Slovenska Podpolanec z Detvy a maďarský soubor z Bratislavy, které zde hostují po oba dny. Program bude pokračovat na obou pódiích do 17 hodin.

Pochod MÁNESOVOU STEZKOU - klikni Mezi tradiční doprovodné akce patří dálkový pochod Mánesovou stezkou, který se uskuteční v sobotu.
Klub českých turistů Třinec - Mánesovka
Po oba dny slavností budou předvádět lidoví umělci tradiční řemesla.

Nedílnou součástí Slezských dnů je tzv. Slezský krmáš, kde se připravují tradiční místní speciality, mezi nimiž nechybí bramborové placky, jelito se zelím a mnoho jiných lahůdek.

Kyvadlová doprava bude zajištěna autobusy od stanice ČD Návsí k Národopisnému areálu a zpět.

Přidávám oficiální plakát a program:
Plakát pro tisk (PDF)
Plakát

Plakát (po kliknutí se otevře velký obrázek)
Podrobný rozpis programu Slezských dní ve formátu PDF (pro tisk)
Program 43. Slezské dny PDF verze pro tisk

Program Slezských dnů (po kliknutí se otevře velký plakát)
22.07.2012 Festival na pomezí - fotky
Spoustu fotek můžete najít na stránkách Dolní Lomné:
20. ročník festivalu na pomezí
15.05.2012 Program Festivalu na Pomezí 20. ročník

 

XX. FESTIVAL NA POMEZÍ                                                   sobota 7.7.2012 od 15 hodin

Plakát Dne 7.7.2012 znovu ožije areál Matice slezské v Dolní Lomné jubilejním, již 20. ročníkem Festivalu na pomezí, který se letos uskuteční pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Svatomíra Recmana. Program začíná v sobotu v 15 hodin vystoupením naší rázovité gorolgrassové kapely BLAF, kterou si absolutně nemůžeme splést s nějakou jinou ? podobná totiž neexistuje.. Následuje kapela BG Styl ? působivá kombinace bluegrassové hudby a gospelového zpívání, která tuto formaci zařazuje mezi absolutní špičku v této hudební oblasti u nás, WELCOME DRINK - skvělý multižánrový kvartet, vítěz Moravskoslezské porty 2012, DĚSNĚ FAJN ? pokleslá zábava vysoké úrovně v provedení bez diskuze nejhorší české folkové skupiny. Velmi zajímavý bude nový hudební projekt dvou výrazných osobností naší folkové scény ? HONZA VANČURA, PAVLÍNA JÍŠOVÁ a přátelé. Program pokračuje vystoupením nejpopulárnější polské kapely CARRANTUOHILL, hrající celtic music, pravidelně hostující v Irsku, Skotsku či USA, kapela ŽALMAN a spol. ? folková legenda se zbrusu novou kapelou, FUNNY FELOWS ? originální provedení zámořské, jakož i tuzemské ?old time music? - tato slovenská kapela patří v tomto žánru k naprosto nejdokonalejším. Festival dále navštíví skvělá skupina z Polska ? ZGREDYBILLIES - úspěšný představitel hudebního stylu ?rockabilly?, tedy jednoho z nejstarších stylů rokenrolové hudby, který se stal vítězem finálového koncertu soutěžní přehlídky Moravský vrabec 2012. Program uzavře kapela BRIDGE s nejznámějšími hity americké a country hudby, k velkým přednostem této kapely patří dvojice výrazných zpěvaček ? kytaristek. Tato kapela bude pokračovat na večerním countrybále. Program bude provázet skupina irského tance GALTISH. Pro návštěvníky budou tradičně připraveny pochoutky domácí kuchyně, doplněné dobrým pivem a jinými nápoji.
Kde: Areál Matice Slezské v Dolní Lomné
Kdy: V sobotu 7.7.2012 od 15 hodin
Kdo vystoupí: viz seznam učinkujících níže
Jak se tam dostanu: Klik na odkaz
Další otázky: viz Často kladené dotazy (FAQ)
Jsme součástí Putování po festivalovém souhvězdí: Putování po festivalovém souhvězdí

 

Seznam účinkujících skupin:

 

 

Žalman a spol.                                    populární písničkář s novou sestavou            

 

Carrantuohill (PL)   nejpopulárnější polská skupina hrající ?celtic music?

 

Funny Fellows (SK)                               originální provedení old time music   

 

Blaf                                                         naprosto originální ?gorol-grass?

 

BG Styl                                                   bluegrass ( a nejen on..)

 

Honza Vančura & Pavlína Jíšová       zajímavý projekt dvou osobností

 

Děsně fajn                                    bez diskuse nejhorší česká folková skupina                        

 

Welcome Drink                       vokální kvartet, jeden z objevů letošní sezony                  

 

 Bridge                                      country music v ryzí podobě

         

 Zgredybillies (PL)                  objev polské country scény -rockabilly music

 

Taneční skupina:                    irské tance v provedení formace Galtish

 

                                       

 

19.12.2011 PF 2012
18.08.2011 Slezské dny 42. ročník - program a plakát
Na stránkách Slezských dnů si můžete prohlédnout plákát a program 42. ročníku.

www.slezskedny.wz.cz
24.05.2011 Festival na Pomezí

FESTIVAL NA POMEZÍ 2011

 

Dne 2. 7. 2011 pořádá Matice slezská v Dolní Lomné tradiční, již 19. ročník Festivalu na pomezí v krásném přírodním areálu na soutoku Křínova a Lomňanky..

Sobotní galaprogram zahájí v 15 hodin gorolgrassová kapela BLAF s charismatickou osobností Tomáše Tomanka. Pokračuje vystoupení kapely NAVOSTRO, BRIDGE, KELT GRASS BAND, BLUEGRASS NOVA, LENKA FILIPOVÁ, COP, RANGERS ? PLAVCI, MLOCI ze Slovenska. Ukončením celého festivalu bude cca od půlnoci pro všechny tancechtivé countrybál s kapelou Countrio.

Pro návštěvníky budou jako vždy připraveny pochoutky tradiční domácí kuchyně, doplněné dobrým pivem a jinými nápoji. Kyvadlová autobusová doprava bude zajištěna od nádraží ČD.


Těšíme se na Vás v Dolní Lomné.


Vpravo je plakát festivalu, kliknutím na něj si zobrazíte velkou verzi pro prohlížení. Pokud by někdo chtělo tisknout, tak je zde PDF verze.

 

Dramaturgie programu

Sobota 2.července 2011, začátek od 15 hodin

 

BLAF 15:10

Finalista přehlídky Moravský vrabec 2011 16:00

BLUEGRASS NOVA 16:40

KELT GRASS BAND 17:20

LENKA FILIPOVÁ 18:00

MLOCI 19:00

RANGERS 19:55

BRIDGE 21:00

COP 21:40

NAVOSTRO 22:40

 

?Country bál pod širákem? ? COUNTRIO Hodonín od 24:00 do cca 02:00Vizitky jednotlivých účinkujících - zde
23.12.2010 Výzva k účasti v zakázce malého rozsahu
Věc: Výzva k účasti v zakázce malého rozsahu na stavební práce projektu ?Stavební práce projektu ?Muzeum folklóru a řemesel v Dolní Lomné?
Další informace najdete v přiloženém dokumentu (formát PDF Acrobat reader) nebo zde (formát MS Word)
20.12.2010 PF 2011
01.09.2010 41. SLEZSKÉ DNY + pozvánka
Na stránkách Slezkých dnů (www.slezskedny.wz.cz) byly umístěny aktuální plakáty a program. Nově tam najdete i kompletní pozvánku s veškerými informacemi. Slezské dny se konají 11.-12. září 1010.
15.06.2010 FESTIVAL NA POMEZÍ 2010
Kdy se bude konat: PÁTEK 2.července 2010 - SOBOTA 3 .července 2010

Kdo se chystá vystoupit:
pátek (od 18 hodin)
* I.C.Q * ŠPUNT * G-RUNS´N ROSES * ŠEDIVÁCI - ?Hudební zvadélko? * KŘENI * František NEDVĚD s kapelou * ?Country bál pod širákem? ? skupina Šediváci Přerov

sotoba (od 15 hodin)
* BLAF * Vítěz finále Moravského vrabce 2010 * POUTA * FEVER QUARTET * BRIDGE ? ?Hudební zvadélko? * Věra MARTINOVÁ & Jamie Marshall * KROMPÁČ BAND * Tomáš KLUS * The BEGGARS * JUMPING DRUMS * ?Country bál pod širákem? ? skupina Bridge Karviná


Zde je PDF verze plakátu (pro případný tisk)
07.06.2010 41. SLEZSKÉ DNY + profesionální soubor SĽUK
Ve dnech 11.-12. září 1010 pořádá Matice slezská za podpory MK ČR a Moravskoslezského kraje tradiční, již 41. ročník mezinárodního folklorního festivalu Slezské dny. V letošním roce se představí naše soubory, např. Slezan, Ševčík, Suszanie, Vonička, Jackové, Mionší, Slezánek, ze zahraničí pak soubor Balada z Rumunska a Lukowiacy z Polska. V hlavním nedělním programu vystoupí profesionální soubor SĽUK z Bratislavy. Samozřejmě nebude chybět v sobotu večerní zábava s Blafem a na druhém pódiu vystoupí DH Rozmarýnka ze Slovácka. Pro milovníky dobrého jídla a pití bude připraven tzv. Slezský krmáš. Pro příznivce turistiky a cykloturistiky je pořádán dálkový pochod Mánesovou stezkou. Zveme všechny příznivce folkloru a dobré zábavy do krásného prostředí přírodního areálu v Dolní Lomné, kde Vás rádi uvítáme.
14.05.2010 Soutěžní dny v Lomné 22.-23.května 2010

Zde se můžete stáhnout PDF (např. pro tisk)
07.05.2010 41. Slezské dny
Kdy se budou konat: 11.-12. září 2010
27.01.2010 Fotky opraveného areálu
Fotky si můžete prohlídnou zde

18.12.2009 PF 2010
25.08.2009 40. Slezské dny
V areálu se budou konat jubilejní 40. Slezské dny. Plakáty, program a informace jsou vyvěšené na slezskedny.wz.cz
27.06.2009 XVII. Festival na pomezí

Ve dnech 3. - 4. 7. 2009 pořádá Matice slezská v Dolní Lomné tradiční, již 17. ročník Festivalu na pomezí.

Program začíná v pátek v 18 hodin vystoupením vítěze letošního finále Moravského vrabce - brněnské kapely QUANTI MINORIS se svým živelným provedením ?hradního rocku?, následuje bruntálská skupina LA MESTA, hrající bluegrass s prvky irské hudby, vůbec poprvé na festivalu se objeví ostravská klezmerová kapela SIMCHA, bluegrassové fanoušky určitě potěší sestava zkušených ?starých pánů? sdružených v ostravské skupině BLUE REJ. Program zakončí známý a oblíbený Roman Horký s jeho brněnským KAMELOTEM. Večer bude patřit příznivcům tradičního countrybálu, letos se skupinou DROPS.

Sobotní galaprogram zahájí v 15 hodin karvinská kapela BRIDGE, hrající moderní country music. Pro příznivce trampské muziky čeká vystoupení kapely TEMPO DI VLAK, která na festivalu pokřtí své nové album. Od 17 hodin vystoupí nejpopulárnější polská ?keltská? kapela CARRANTUOHILL a pochopitelně v programu nebude chybět charismatická osobnost Tomáše Tomanka s doprovodem jeho ?gorolgrassového? BLAFU. Následuje hvězdný večer, ve kterém vystoupí skupina FLERET s nestárnoucí ?Valašskou královnou? JARMILOU ŠULÁKOVOU, která letos oslaví své osmdesáté narozeniny. Program pokračuje koncertem špičkové skupiny BG STYL. ?Třešničkou na dortu? bude vystoupení legendární slovenské kapely LOJZO, která se vrací po několikaleté přestávce na pódia. Ukončením celého festivalu bude od půlnoci pro všechny tancechtivé countrybál s moravsko-slezskou legendou trampské muziky ? přerovskou kapelou ŠEDIVÁCI.

Sobotní program provází taneční skupina HAZARD z Ostravy. Pro návštěvníky budou jako vždy připraveny pochoutky tradiční domácí kuchyně, doplněné dobrým pivem a jinými nápoji. Kyvadlová autobusová doprava bude zajištěna od nádraží ČD.


Těšíme se na Vás v Dolní Lomné.

Jarmila Kantorová
13.06.2009 Nové informace - aktualizováno
Plakát - kliknutím zobrazíte velkou verzi

FESTIVAL NA POMEZÍ


Pátek 3. 7. 2009 od 18 hodin
 • QUANTI MINORIS - castel rock
 • SIMCHA - klezmer
 • BLUEREJ - bluegrass
 • KAMELOT a Roman Horký - folk rock
 • LA MESTA - bluegrass, celt

DROPS ? countrybál

Sobota 4.7. 2009 od 15 hodin
 • TEMPO DI VLAK - tramp
 • CARRANTUOHILL (Polsko) - celt
 • BLAF - gorol-grass
 • FLERET a Jarmila Šuláková -folk-rock
 • BG STYL - bluegrass
 • LOJZO (Slovensko) - comedy-country

ŠEDIVÁCI - countrybál
Sobotní program provází taneční skupina HAZARD.
Zde si stáhněte PDF verzi plakátu (vhodné pro tisk)
10.02.2009 Aktuální informace

XVII. Festival na pomezí ? 3.- 4. července 2009

Pestrý program se připravuje, předběžně však můžeme naše příznivce potěšit vystoupením Fleretu s Jarmilou Šulákovou, která letos oslaví své jubileum. Dále vystoupí např. skupina Kamelot s Romanem Horkým a ze Slovenska např. známá kapela Lojzo. Pro tancechtivé návštěvníky máme novinku: countrybál se bude konat po oba dny.40. Slezské dny ? 12.-13. září 2009

V letošním roce oslavíme jubilejní, již 40. ročník tohoto velkého svátku folkloru.Festival se řadí mezi první desítku toho druhu u nás. Vystoupí na 20 folklorních souborů v koncipovaných pořadech. Program začíná v sobotu v 15 hodin vystoupením souborů na obou pódiích, večer pak zakončí lidovou veselicí na pódiu Křínov, zábava pro mladé bude připravena na pódiu Lomňanka. V neděli začíná program opět na obou pódiích v 10 hodin dopoledne, ve 13 hodin projde Dolní Lomnou průvod vystupujících krojovaných souborů a ve 14 hodin začíná hlavní program. Nedělní program končí cca v 17 hodin. Nebudou chybět oblíbené doprovodné programy: Dálkový pochod Mánesovou stezkou, Jarmark řemesel, Slezský krmáš, kde si přijdou na své milovníci tradiční kuchyně a také tradiční výstava na staré pile.

28.08.2008 Slezské dny
Na stránkách Slezkých dnů se můžete podívat na program nebo si stáhnout oficiální plakáty. Slezské dny budou 13. - 14. září 2008.
slezskedny.wz.cz
28.06.2008 Informace o kapelách + další aktuální informace

Plakát - kliknutím zobrazíte velkou verzi
Stáhněte si PDF verzi plakátu (vhodné pro tisk)
Časový plán festivalu - dramaturgie
Obecné informace o festivalu a organizaci celé akce

Ve dnech 4.-5. 7.2008 znovu ožije areál Matice slezské v Dolní Lomné tradičním, již 16. ročníkem Festivalu na pomezí, který se letos uskuteční pod záštitou náměstka hejtmana Petra Adamce.

Program začíná v pátek v 18 hodin vystoupením bluegrassové kapely GOODWILL, pražského dua NESTÍHÁME, BRIDGE a COUNTRIO, hrající moderní country music. Hvězdou večera bude legenda trampské hudby PACIFIK, která patří mezi stálice naší folkové a country scény. Její písně Velrybářská výprava, Zlato, Missisipi, Džínová láska, Malý velký muž a mnoho dalších si jistě zazpívají i diváci. Večer bude patřit příznivcům tradičního countrybálu, letos se skupinou COUNTRIO .

Sobotní galaprogram zahájí v 15 hodin místní oblíbená gorolgrassová kapela BLAF, poté vítězná skupina Moravského vrabce 2008 ? DOBRÁ POLOHA, slovensko-česká kapela GRASSCOUNTRY DRIVE, trampská kapela LÍSTEK. Následuje špičkový program s legendárním slovenským zpěvákem Pavolem Hammelem, pilířem naší pocountry scény Pavlem Bobkem, tentokrát se zajímavým spojením s první dámou naší folkové scény Pavlínou Jíšovou. Program bude pokračovat s vynikající kapelou CIMBAL CLASSIC, temperamentní romskou kapelou BENGAS. Následuje keltská kapela CZELTIC, jejíž představitelem je skotský dudák Vašek Rout, který provází našeho prezidenta při oficiálních návštěvách Skotska a Anglie, stejně jako osobní dudák prince Edwarda, hraběte z Wessexu při jeho oficiální návštěvě naší republiky. Program uzavře legenda polské country hudby kapela WHISKEY RIVER. Vyznavači trampské písně se mohou těšit na večerní táborák s doprovodnou populární trampskou skupinou LÍSTEK.

Sobotní program provází polská taneční skupina SALAKE, držitelé titulu ?Mistři Polska v irském stepu v roce 2008?.

Pro návštěvníky budou tradičně připraveny pochoutky domácí kuchyně, doplněné dobrým pivem a jinými nápoji.

Kyvadlová autobusová doprava bude zajištěna od nádraží ČD.


Informace o kapelách


1) Goodwill ? ostravská skupina,hrající tradiční i moderní podobu bluegrassu.Během velmi krátké doby se vypracovala mezi špičku bg hudby v Moravskoslezském kraji. Kapela mj.staví na výrazném pěveckém projevu mladého zpěváka Kuby Bílého.Kapela úspěšně vystupuje u nás, na Slovensku a v Polsku.

2) Nestíháme ? pražské vysokoškolské duo,které se může pochlubit dokonale k sobě padnou- cími a výtečně sezpívanými hlasy,chytrými texty a zajímavými melodiemi. Patří mezi špičku současné mladé folkové scény,občas bývají přirovnáváni k legendární dvojici Simon & Garfunkel.

3) Bridge - moderní country music v provedení muzikantsky vyzrálých hudebníků a dvojice výborných zpěvaček,majících za sebou bohaté zkušenosti v sestavě dívčí formace Red Hats.Kapela slaví velké úspěchy především v Polsku,má své příznivce také na Slovensku,stejně jako u nás doma.

4) Pacifik - legenda trampské hudby (vznik 1971),patří mezi stálice naší folkové a country scény.Kapelník Tony Linhart je jednou z nejvýraznějších osobností tohoto hudebního žánru.Písničky velrybářská výprava, Zlato, Poraněný koleno,Malý velký muž, Mississippi blues, Džínová láska atd. během let doslova zlidověly.

5) Countrio - hodonínská skupina moderní country,která pravidelně hostuje v Rakousku, Německu,Polsku a znají ji příznivci tohoto hudebního žánru v celé republice. Kapela má velmi bohatý repertoár country skladeb zahraničního původu,stejně jako skladeb ze ?zlatého fondu FCT hudby? domácí produkce.

6) Blaf - naprosto nezaměnitelná kapela,vynálezce další odnože bluegrassu a to svéráz- ného ?gorol-grassu? ? houslista Tomáš Tománek skládá písničky v nářečí ?po našymu?(má jich na svém textařském kontě přes 300).Bez nadsázky se jedná o nepopulárnější bluegrassovou kapelu v oblasti Beskyd a to především díky textům, které hovoří právě o radostech a starostech jejich obyvatel

7) Dobrá Poloha ? tram-folkově znějící kapela s netradičním nástrojovým obsazením (kytara, baskytara,whistle, percuse),zpívající přemýšlivé texty kapelníka Petra Sasína.Vítěz finálového koncertu soutěžní přehlídky Moravský vrabec 2008 a stejně tak vítěz Moravsko-slezské Porty 2008.

8) Grasscountry Drive ? (volně ?cesta mezi těmito žánry?) ? fúze dvou špičkových blue- grassových kapel kapel, slovenské skupiny Grasscountry a české formace Drive.Kapela je zaměřena na takzv.?contemporary bluegrass?,tj.současný bluegrass s přesahem do jiných žánrů.

9) Lístek - jedna z nejpopulárnějších trampských skupin v České republice,která si pravidelně každoročně odnáší ocenění z nejznámějších soutěžních přehlídek (Festival trampské písně Horní Jelení,Svojšická hláska, Porta,Dostavník atd.) Mezi zajímavosti patří použití Panovy flétny v sestavě kapely, hráčka na tento ?netrampský? nástroj Sylva Čechová získala na ?Pomezí 2005? cenu za nejlepší instrumentální výkon.

10) Pavol Hammel ? jedna z legend československé hudební scény minulosti a slovenské hudební scény současnosti.V poslední době se opět začíná objevovat na scénách folkových festivalů na Slovensku i u nás a je možné konsta- tovat, že jeho vystoupení vždy patří k ozdobám programu každé akce.

11) Pavel Bobek a Pavlína Jíšová ? držitel Zlaté Porty 1980 za rozvoj country music u nás, pilíř naší pocountry scény a první dáma naší folkové hudby,vynikající písničkářka a textařka,která zpívala s Michalem Tučným i s Žalmanem - toto jejich spojení patří k nejvítanějším a nejočekávanějším vystoupe- ním letošní festivalové sezóny

12) Cimbal Classic ? kapela, která se díky své originalitě a muzikantské univerzálnosti stala vítaným zpestřením velkých i malých akcí FCT hudby.Dalibor Štrunc bourá jakékoliv zvyklosti ? na svůj cimbál hraje renesanční tance, rag- time,irský folk,stejně jako naše lidovky všeho duhu.Členové kapely hrají rovněž ve skupině Javory sourozenců Ulrychových.

13) Bengas - jedna z nejznámějších a nejžádanějších romských skupin České repub- liky s velmi širokým repertoárovým rejstříkem ? východňárské častušky, temperamentní čardáše,písně Romů Ruska a Maďarska,balkánský folk- lór,rytmy Arábie a Španělska,vlastní tvorba..Kapela má za sebou velmi úspěšné turné po Rakousku, Francii a USA.

14) Czeltic - skupina, která se jako jediná v ČR věnuje úpravě a prezentaci tradiční Skotské a irské hudby v modernějším, rockovém podání.V sestavě kapely je rovněž jeden ze tří historicky prvních skotských dudáků v ČR Václav Rout ? osobní dudák prezidenta republiky Václava Klause při jeho oficiálních návštěvách Skotska a Anglie,stejně jako osobní dudák prince Edwarda, hraběte z Wessexu,při jeho oficiální návštěvě naší republiky.

15) Whisky River ? legenda polské country hudby,která se víc jak patnáct let udržuje na špičce moderní country v Polsku.V čele kapely stojí kytarista, textař a bluesman v jedné osobě Antek Kreis,jedna z nejvýraznějších polských hudebních osobností.Na Festivalu na pomezí se objevuje po cca desetileté přestávce.
23.05.2008 Program & Dramaturgie - letošní ročník festivalu

                             MATICE SLEZSKÁ, místní odbor Dolní Lomná                                                                                                                                                

                     pořádá ve spolupráci s agenturou AGRIMONA Karviná

 

     V  Národopisném areálu v Dolní Lomné

               XVI. FESTIVAL NA POMEZÍ

                    4.-5.7.2008

 

Pátek 4.7. 2008    Zahájení festivalu v 18,00 hodin

GOODWILL * DUO NESTÍHÁME * BRIDGE *  PACIFIK * COUNTRIO        

Po programu následuje tradiční noční ?Country bál pod širákem? za doprovodu skupiny COUNTRIO.

 

Sobota 5. 7. 2008 od 15,00 hodin    Hlavní festivalový program

BLAF * DOBRÁ POLOHA (vítěz finále Moravského  vrabce 2008) * GRASSCOUNTRY DRIVE (SK/CZ)

LÍSTEK * PAVOL HAMMEL (SK) * PAVEL BOBEK A PAVLÍNA JÍŠOVÁ * CIMBAL CLASSIC

BENGAS * CZELTIC * WHISKEY RIVER (PL)

 

V programu vystoupí taneční skupina SALAKE, držitel titulu Mistr Polska 2008  v irském stepu.

Příznivci společného zpívání se opět mohou těšit na večerní táborák,tentokrát s  populární trampskou skupinou  LÍSTEK.

 

Festivalový program tradičně uvádí Josef MLOK Grim, držitel Zlaté Porty.

 

* Bohatá a levná nabídka krajových specialit * kyvadlová doprava od nádraží ČD Návsí u Jablunkova  * možnost bezplatného stanování v přilehlých prostorách areálu * sprchy a WC k dispozici *

 

Vstupné: pátek 120,-Kč * sobota 170,-Kč * dvoudenní permanentka Kč 260,-* děti do 120 cm výšky vstup zdarma*

 

Festival se koná za podpory Moravskoslezského kraje a sponzorů:

Třinecké železárny, a.s. * Pivovar Radegast.* Moravia Steel, a.s.Třinec * IRP - Dostálek Jaroslav, Český Těšín * Technické služby Karviná, a. s.*  Equus,s.r.o.Český Těšín *  BUS Slezsko,a.s. * Ing.Ladislav Šincl * MUDr.Radek Sušil * Obec Dolní Lomná *

20.12.2007 PF 2008
28.08.2007 XXXVIII. Slezské dny v Dolní Lomné

www.slezskedny.wz.cz - zde najdete plakát a program

Ve dnech 8.-9. září 2007 pořádá Matice slezská v Dolní Lomné tradiční, již XXXVIII. Slezské dny v Národopisném areálu v Dolní Lomné, letos pod záštitou ministra kultury p. Václava Jehličky a poslance p. Jiřího Carbola.

V sobotním programu od 15 hodin se mohou návštěvníci těšit na vystoupení našich i zahraniční souborů, např. souboru Hlubina, který v letošním roce oslaví 60 let a k tomuto výročí si připravil medailón. Ze zahraničních souborů uvítáme soubor Aristotelis z Řecka a temperamentní soubor Pántlika z Maďarska, který předvede tradiční čardáše. Dále se představí soubor Povážan ze Slovenska. Program zakončí lidová veselice se slováckou dechovkou Straňanka na pódiu Křínov a na Lomňance se pak mohou návštěvníci bavit se skupinou Blaf. Nové pódium Mira k večeru ožije cimbálovkami a naváže tak na tradici muzicírování pod širým nebem.

V neděli od 10 hodin přivítá návštěvníky na Křínově Straňanka hodinovým koncertem. Současně začíná program i na pódiu Lomňanka vystoupením souboru Vrtek z Opavy. Následuje pořad vskutku nejmilejší ? pořad Na louce, kde se představí dětské soubory Malý Mionší, Čučoriedky, Olšinka, Úsměv, Lipka a Holúbek. Po průvodu krojovaných skupin ve 13 hodin následuje hlavní pořad autorky Jaroslavy Polákové s názvem: ?U nás doma ? v Evropě?, kde vystoupí jak soubory ze zahraničí ? již zmíněný Aristotelis z Řecka, Pántlika z Maďarska a slovenský soubor Drevár, tak domácí soubory ? Vrtek a Bledowianie. Program bude pokračovat na obou pódiích do 17 hodin v koncipovaných pořadech.

Mezi tradiční doprovodné akce patří v sobotu dálkový pochod Mánesovou stezkou, který odstartuje ze Stříteže, Třince, Návsí, Mostů u Jablunkova a slovenské Čadce. Výstavu na staré pile letos připravuje pan Žabka z Fryštátské galerie v Karviné a představí obrazy a keramiku umělců Těšínského Slezska.

Nedílnou součástí Slezských dnů je tzv. Slezský krmáš, kde se připravují tradiční místní speciality, mezi nimiž nechybí bramborové placky, jelito se zelím a mnoho jiných lahůdek.

Kyvadlová doprava bude zajištěna autobusy od stanice ČD Návsí k Národopisnému areálu a zpět.

Festival se koná za podpory Ministerstva kultury ČR a Moravskoslezského kraje.

29.06.2007 Jarek Nohavica 10.8.2007
Kromě Festivalu na Pomezí, o kterém na těchto stránkách informujeme, se v areálu Matice Slezké uskuteční koncert Jarka Nohavici. Oznámení je už nějakou dobu mezi akcema vpravo. Další informace najdete na www.nohavica.cz.
28.06.2007 Festival na Pomezí 6.-7.7.2007

Plakát - kliknutím zobrazíte velkou verzi Zde najdete program (dramaturgii)
Zde si můžete stáhnout/prohlédnout plákát ve formátu PDF (vhodné pro tisk)
Zde jsou aktuální informace
Zde jsou nově přidány informace ke kapelám, které vystoupí

XV. Festival na pomezí - jubilejní ročník festivalu folkové, country, bluegrassové, trampské a jiné hudby nedefinovatelného žánru ze tří pomezních států - České, Slovenské a Polské republiky. Festival začíná v pátek od 17.hodin přehlídkou skupin:The Log, Duo Bublavá a Dospiva, Bezefšeho, Czas na Grass z Polska, Bokomara a Naďa Urbánková, Grass country ze Slovenska a známý a oblíbený HOP TROP.

Po programu (cca od 24.00) následuje tradiční country bál se skupinou DROPS.

V sobotu program pokračuje od 14 hodin a vystoupí v něm skupiny: místní BLAF, IRISH ROSE z Košic - vítěz finále Moravského vrabce, Madalen, Křeni, Terne Čhave - výborná romská kapela z Hradce Králové, známý Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba, Pedal Live z Slovenska, kteří hrají mj. repertoár skupiny LOJZO, oblíbené JAVORY a Hanou a Petrem Ulrychovými, trampská legenda Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, FRAGMENT ze Slovenska, BG Styl, špičková GRUPA FURMANA z Polska.

Celý program bude doprovázet taneční country-skupina MARYLAND z Trenčína a moderátor Josef MLOK Grim, držitel Zlaté Porty.

U Lomňanky bude ve 21.30 tradičně zapálen táborák a příznivci trampské písně si mohou zazpívat se známou doprovodnou kapelou Šediváci z Přerova.

Během festivalu je připraven ve stylových dřevěnicích tzv. Slezský krmáš, kde si přijdou na své milovníci dobrého jídla a pití.

Kyvadlová autobusová doprava je zajištěna od nádraží ČD k areálu a zpět.

21.05.2007 XXXVIII. Slezské dny 8.-9.9.2007

8.-9.9.2007 - XXXVIII. Slezské dny - mezinárodní folklorní festival s dlouholetou tradicí.

Program začíná v sobotu odpoledne od 15 hodin na dvou pódiích vystoupením folklorních souborů v koncipovaných a blokových pořadech. Po oba dny zde vystoupí zahraniční soubory: temperamentní Pántlika z Maďarska a Lutraka z Makedonské části Řecka. Dále vystoupí soubor Drevár ze Slovenska, Vrtek, Hlubina, Olšina, Mionší, Blendovice, v dětském pořadu pak Malý Mionší, Čučoriedky, Olšinka, Úsměv, a další. Sobotní večer bude patřit pódium Křínov milovníkům dechovky se slováckou dechovou hudbou Straňanka, pódium Lomňanka pak mladým s oblíbenými skupinami. Nové pódium Mira ožije vystoupením cimbálových muzik. V neděli proběhne od 13 hodin tradiční průvod krojovaných skupin s představením všech vystupujících souborů.

Velmi oblíbené jsou i doprovodné akce Slezských dnů: pro příznivce turistiky a cykloturistiky v sobotu dopoledne dálkový pochod Mánesovou stezkou. V prostorách areálu bude probíhat po oba dny jarmark řemeslné výroby s ukázkami tradičních řemesel.

Během festivalu je připraven ve stylových dřevěnicích tzv. Slezský krmáš, kde si přijdou na své milovníci dobrého jídla a pití.

Kyvadlová autobusová doprava je zajištěna od nádraží ČD k areálu a zpět.

Bližší informace najdete na www.pomezi.wz.cz
04.09.2006 Povídání o Slezských dnech
Kdo má zájem o podrobné informace o Slezských dnech, může se podívat na tuto stránku (slezskedny.wz.cz)
14.08.2006 XXXVII. Slezské dny - plakáty
Na stránkách Slezkých dnů jsem umístil plakát letošního již XXXVII. ročníku.
30.07.2006 Festival na pomezí
Tradiční, již 14. ročník Festivalu na pomezí se uskutečnil ve dnech 7.-8. července v Národopisném areálu v Dolní Lomné. Po oba dny festivalu program probíhal podle plánované dramaturgie. Diváci si mohli vybrat z bohaté přehlídky skupin a hudebnéch žánrů. V pátečním programu nejvíce ocenili skupinu Divočel z Prešova, která přijela z festivalu Zahrada, kde získala prestižního ?Krtečka?. Velký úspěch měla pražská folková skupina Pouta a samozřejmě známá skupina Sritituál kvintet. Krásný folk-rockový závěr patřil skupině Koňaboj. Po ukončení programové části pokračoval festival country bálem ze slovenskou skupinou Country limit club, a to až do ranních hodin.

V sobotu kolem poledne se přehnal Lomnou pořádný liják, který však diváky neodradil. Od 14 hodin začal program festivalu výhercem finále moravského vrabce Mistři a Markétka. V další části se divákům nejvíce líbila písničkářka Martina Trchová, která získala diváckou cenu sympatie, karvinská skupina Bridge, která zaslouženě získala cenu starostky i cenu nejlepší skupiny. Žalman a spol. je folkovou legendou a diváci po ukončení jejích vystoupení vyjádřili svou přízeň a uznání povstáním a bouřlivým potleskem.

Brněnská noha


Modrá kref

Závěr festivalu patřil již tradičnímu táboráku, kde si příznivci trampské písně zazpívali se skupinou Pupkáči a The Šůtrs a vydrželi do ranního rozbřesku. Celkově pořadatelé zhodnotili pořadatelé jako úspěšný, navštívilo jej na 3000 diváků, a věří, že mu jeho příznivci zůstanou věrní. Již nyní se těší na společné setkání na příštím, jubilejním 15. ročníku.
Jarmila Kantorová, zdroj: Třinecký Hutník


Spirituál Kvintet
04.07.2006 Sponzoři
Sponzoři jsou pro nás velice důležití, zde je jejich seznam. Seznam není seřazen podle priority nebo důležitosti.

 
 

IRP - Dostálek Jaroslav Český Těšín
Technické služby Karviná, a. s.
OFTIS Ostrava
Alois Kawulok, Dolní Lomná
EQUUS, s. r. o. Český Těšín
EXPOL TRADE, s.r.o. Ostrava
BUS Slezsko, a. s.
Ing. Ladislav Šincl
Pekárna a cukrárna Dolní Lomná
03.07.2006 Nové informace
Dobrý den,
přináším nové informace.
Můžete si přečíst povídaní o programu a účinkujících (Program 2006)
Náš festival byl umístěn na:

16.06.2006 Plakát Festivalu na pomezí 2006
Dobrý den,
už je na světě plakát Festivalu na Pomezi. Kliknutím na obrázek vpravo si ho můžete zvětšit. Už se to blíží, pokud dobře počítám, tak festival bude za 21 dnů...

Zde jsem nashromáždil několik odkazů na kapely, které budou u nás hrát:
MY, LEHKÁ NOHA (www.lehkanoha.cz), MODRÁ KREF (www.modrakref.cz), POUTA (www.pouta.info), DIVOZEL (Slovensko), SPIRITUÁL KVINTET(www.spiritualkvintet.cz), KOŇABOJ(www.konaboj.com), MISTŘI A MARKÉTKA (www.mistri-marketka.wz.cz)(vítěz finále Moravského vrabce 2006), MARTINA TRCHOVÁ (www.trchova.cz), JARRET (www.jarret.cz), MARTIN ŽÁK A STARÁ ALMARA (www.oldtimemusic.cz), VESLÁRI (Slovensko) (www.veslari.sk), DĚSNĚ FAJN, BRIDGE, NEŘEZ (www.nerez.sk), ŽALMAN & SPOL. (www.zalman.cz), DOCUKU (www.docuku.cz), RAWA COUNTRY (Polsko), Trampské skupiny u táboráku: PUPKÁČI (www.pupkaci.com), THE ŠUTRS (wiki.sutrs.eu)

Některé skupiny se mi nepodařilo dohledat, tak se omlouvám.
19.03.2006 XIV. Festival na pomezí
Již XIV. ročník Festivalu na pomezí uspořádá Matice slezská ve dnech 7.-8. července 2006. Tento festival s účastí nejen českých skupin, ale i z pomezního Slovenska a Polska se stal velmi oblíbeným hlavně pro příznivce folkové, country, trampské, bluegrassové a jiné muziky nedefinovatelného žánru.

V pátek 7. července program začíná tradičně od 17 hodin a vystoupí zde mj. kapely: POUTA, MODRÁ KREF, MY, místní BLAF, DIVOZEL ze Slovenska a krásným závěrem bude skupina SPIRITUAL KVINTET. Program bude pokračovat na pódiu Křínov countrybálem se slovenskou skupinou COUNTRY LIMIT PLUS.

V sobotu 8. července od 14 hodin vystoupí mj. skupiny : Vítěz přehlídky Moravského vrabce, MARTIN ŽÁK A STARÁ ALMARA, BRIDGE, DĚSNĚ FAJN, DOCUKU, JARRET, NEŘEŽ, RAWA COUNTRY z Polska, VESLÁRI ze Slovenska a hezkou tečkou večera bude skupina ŽALMAN. Večer bude tradičně zapálen táborák a u něj si mohou zazpívat příznivci trampské písně se skupinou PUPKÁČI.
08.09.2005 Informace o Slezských dnech
XXXVI. Slezské dny

Ve dnech 10. - 11. září 2005 pořádá Matice slezská a Obec Dolní Lomná ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje, Ministerstvem kultury ČR a Folklorním sdružením ČR tradiční, již XXXVI. ročník mezinárodního folklorního festivalu Slezské dny.

Tento velký svátek folkloru se řadí mezi nejoblíbenější toho druhu u nás. Zobrazuje v reprezentativním výběru převážnou část toho nejlepšího, co se uchovává v muzice, písních, tancích a krojové kultuře. V letošním roce se stává Moravskoslezským krajským folklorním festivalem, kde po oba dny vystoupí soubory ze Slezska, Lašska, Opavska a Valašska. Ze zahraničí uvítáme profesionální soubor Stavbár ze Slovenska a Varašdin z Chorvatska.

Dvoudenní víkendový program začíná v sobotu od 15 hodin vystoupením folklorních souborů v koncipovaných pořadech, ve kterých vystoupí soubor Mionší, Górole, Olšina, Varašdin, Stavbár a další. Večer bude hlavní pódium Křínov patřit vyznavačům dechovky, kde bude k tanci i poslechu hrát dechová hudba Valaška. Na pódiu Lomňanka bude bavit hlavně mladé příznivce oblíbený BLAF a skupina SKIBLU, která měla v loňském roce velký úspěch.

V neděli přivítají návštěvníky děti v dětském pořadu s názvem: Děcka, pojďte si zahrát, kde vystoupí soubory Slezánek,Sedmikvítek, Malý Mionší, Hlubinka, Úsměv, Čučoriedky, CM Vojtek a zpěváčci. Hlavní nedělní blok programu uvede ve 13 hodin krojovaný průvod s představením všech účinkujících. Od 14 hodin začíná hlavní pořad autorky A. Buroňové s názvem:? Lidové umění v proměnách času?. Poté budou následovat daląí pořady na obou pódiích do 17 hodin.

V prostorách areálu budou tradičně předvádět řemeslníci svá umění. Muzeem Těąínska bude instalována výstava na staré pile s názvem:?Lidové řezbářství na Těąínsku?. V polské základní škole bude u příle?itosti 130. výročí připravena výstava s názvem "Pod dzwonem". Pro návštěvníky je zajiątěno bohaté občerstvení formou tzv. "Slezského krmáše", které zajišťují stánky Matice slezské a daląí prodejci.

Nedílnou součástí slavností je tradiční dálkový pochod Mánesovou stezkou, který startuje ze Stříteľe, Návsí, Mostů u Jablunkova, Třince a Čadce pro pěší turisty i cykloturisty.


Kyvadlová doprava bude zajištěna autobusy od nádraží ČD v Jablunkově k areálu a zpět.


Srdečně Vás zveme do krásného údolí Lomné v Beskydech, kde Vás rádi uvítáme.


Tyto informace najdete rovněž na stránkách Slezských dnů www.slezskedny.wz.cz, kliknutím na obrázek programu se zobrazí celý program
11.07.2005 Děkujeme
13. ročník Festivalu na Pomezí sice skončil, ale všichni, kdo se ho zůčastnili určitě nelitují. Děkujeme všem účinkujícím za vynikající výkony. Děkujeme divákům, kteří znovu nezklamali a vytvořili v Dolní Lomné vynikající atmosféru, o které se hodně mluví. Právě tato atmosféra dodává Festivalu na Pomezí to zvláštní kouzlo, které na větších akcích nenajdete. Každý rok jsou účinkující překvapení vřelostí se kterou jsou v Lomné přijati. Děkujeme panu zvukaři, který podal výborný výkon, kapely byly kvalitně zvučeny ve velmi krátkých intevalech. Počasí nás znovu trochu pozlobilo a to hlavně v pátek. V sobotu bylo počasí, až na několik přeháněk, docela v pohodě. Určitě se ještě vrátíme s nějakým hodnocením festivalu včetně fotek.
15.06.2005 Aktualizace, informace
Ahoj lidi,
aktualizoval jsem důležité informace týkající se Festivalu na Pomezí. Najdete zde snad již všechny potřebné informace včetně oficiálního programu

Dále bych chtěl upozornit na nový festival folkové, country a trampské písně konající se v přírodním amfiteátru v Turzovce. Je to hned za hranicemi u našich východních sousedů.
12.04.2005 Připravovaný program
Pátek 8. 7. 2005 od 17 hodin:
Jiří Pavlica a Hradišťan
Pepa Streichl ? bluesman Ostrava
Old Blues Company ? blues - Ostrava
Ozvěna ? trampská kapela - Brno
The Log ? bluegrass - Prostějov
Douda Band ? folk ? Ostrava
Malý princ ? folk-folklór ? Prešov ? SR

Po ukončení programu následuje country bál.

Sobota 9. 7. 2005 od 14 hodin:
Robert Křesťan a Druhá tráva
Roman Horký a Kamelot
Fleret s Jarmilou Šulákovou
Tomáš Kočko a orchestr
Monogram ? bluegrass ? Praha
Lístek ? moderní trampská kapela ? Praha
Blaf ? ?gorol-grass?
Cop ? bluegrass ? Plzeň
Celtic Cross ? keltská muzika
BG Styl ? bluegrass
Allan Mikušek a AM Band ? přední slovenský country zpěvák ? Slovensko
Michal LONSTAR Luszczyński ? moderní country ? Polsko
Ala BONCOL ? moderní country - Polsko

U Lomňanky bude tradiční táborák s trampskou kapelou, v areálu jam session.
01.06.2004 Program - plakát - informace
Program-plakát-informace-Festival na pomezí 2004 Ahoj!
můžete se podívat na program - plakát, kde jsou zároveň všechny podstatné informace.
19.05.2004 Úpravy
Trošku jsem upravil stránku, aby se zlepšila čitelnost, v archívu jsou nyní všechny novinky, které vyšly od roku 2001.
18.05.2004 Kde jsou aktuální informace?
Dobrý den,
pomaličku stěhuju stránky Festivalu na Pomezí na tuto adresu pomezi.wz.cz. Důvod je ten, že se plnohodnotně nedá aktualizovat obsah na staré adrese (tam kde je v názvu yo.cz). Pokud to půjde, tak budu aktualizovat obsah i na staré adrese, ale raději vždy používejte tuto adresu: pomezi.wz.cz. Doufám, že nevzniknou nějaké zmatky - mohli by vzniknout tak, že na staré adrese budou nějaké neaktuální informace, které později vymažu, ale teď to nejde.

Aktualizace programu (oprava chybiček) - program 2004
17.04.2004 Aktualizace
Dobrý den,
provedl jsem následující aktualizace informací: Zde je pozvánka na Festival na pomezí, Zde je pozvánka na Slezské dny. Ostatní stránky jsou rovněž poupraveny, aby byly aktuální. Postupně bude docházet k upřesnění informací.
28.03.2004 Jarek Nohavica
Ano je to pravda. Kdo přijede v sobotu na festival na Pomezí se může těšit, protože vystoupí Jarek Nohavica!, kterého kromě svých koncertů uvidíme pouze na našem festivalu. Festival na Pomezí se bude konat 9.-10.7.2004 v Dolní Lomné. Další podrobnosti o programu chystám...
18.08.2003 Aktualizace
Ahoj,
aktualizoval jsem upoutávkový text na páteční koncert příątí týden (zde). Vąe podstatné platí: vystoupí Tomáą Linka se skupinou Přímá Linka, potom Martin Maxa se svojí skupinou, vstupné je 90 mincí českých. Pavel.
12.08.2003 Tomáą Linka a Přímá Linka potom Martin Maxa
Ahoj lidi,
příąla mi poątou daląí upoutávka na akci v areálu Matice Slezské. 29.8.2003 coľ je pátek bude hrát Tomáą Linka a Přímá Linka a potom Martin Maxa. Celý text je zde
Odkazy:
Přímá Linka - http://www.primalinka.cz
Martin Maxa - http://www.martinmaxa.cz
17.07.2003 Fotky?
Jestli máte někdo vyfocené hezké obrázky z Lomné (spoustu lidí fotilo na digitály - to byla novinka tohoto roku :-)), tak mi je můľete poslat jestli chcete, já je uveřejním na těchto stránkách. (pjurzykowski@volny.cz)
14.07.2003 Diskusní fórum
Ahoj, tak nám tento víkend zkončil Festival na pomezí. Myslím ľe se vąechno podařilo. I počasí fungovalo dobře. Zřídil jsem diskusní fórum zde (http://pomezi.yo.cz/board/), kde můľete psát svoje záľitky, postřehy, návrhy a tak dále.
10.06.2003 Aktualizace programu
Ahoj! Do sobotního programu přibyla skupina DOUDA BAND, v dramaturgii není, protoľe se neví kdy bude hrát. Dále jsem se s hrůzou v pravidlech provozovatele tohoto webu dověděl, ľe je zakázan refresh. Takľe jsem hned refresh zruąil, čímľ teď dole na stránce vyskakuje reklama. Troąku to sice kazí vzhled stránek, ale nám jde předevąím o obsah, takľe to snad bude v pohodě. Navíc jsou tyto stránky zde umístěny zdarma, takľe nějaká reklama tady být musí. Děkuji za pochopení. Pavel.
05.06.2003 Aktualizace
Udělal jsem několik kosmetických úprav. Dále jsem upravil program, kde jsou souhrně vąechny nejdůleľitějąí informace o festivalu vąetně sponzorů.
04.06.2003 Festival se blíľí...
Udělal jsem drobné změny v programu a opravil chyby (zde). Dále jsem přidal oficiální dramaturgii festivalu (zde), ve které jsou i časy vystoupení a některé daląí informace a kontakty pro účinkující.
13.05.2003 Program Festivalu na pomezí
Troąku jsem aktualizoval stránky, různé drobnosti, přidal jsem také program pro tento rok, můľete se podívat zde. Vypadá velmi zajímavě, uľ se těąím.
09.05.2003 Pátek
Dostal jsem emailem program Festivalu na pomezí pro tento rok. Vypadá hezky. Troąku ho zpracuju a jak se tak koukám na www stránky, tak to bude chtít udělat nějaké daląí aktualizace a úpravy. Takľe příątí týden to tady hodím. Hezký víkend.
27.01.2003 Ahoj
Zdravím vąechny v novém roce. Uľ je sice skoro únor, ale i tak vám přeju vąechno nej v novém roce, a? se nám líbí dobrá hudba, a? se koná spoustu dobrých hezkých akcí. Chtěl bych upozornit na nové stránky Pepy Mloka Grima, které jsou na této adrese: http://www.volny.cz/j.mlok.grim. Najdete tam spoustu zajímavých informací.
20.09.2002 Přečíslováni
Přečísloval jsem telefony v kontaktech, tak jak začnou platit. Doufám, ľe to telekomu nespadne a v neděli ráno se někam dovoláme :-)
05.09.2002 Slezské dny
Dnes jsem přidal podrobný program Slezkých dnů Dále je zde povídání o Slezských dnech a o tom, co se vąechno bude dít. Pavel
13.08.2002 Povodně
Dneska se teměř polovina českého internetu odmlčela. Nejedou ceskenoviny,svetnamodro. Idnes funguje v omezene podobe. Pokud se chcete dovědět aktuální informace zkuste www.povodne.aktualne.cz, kde se objevují aktuální informace (vět?inou neradostné) nebo www.idnes.cz
09.08.2002 Přímá linka
Zde je odkaz na stránky skupiny Přímá Linka, která bude dnes večer vystupovat v areálu Slezských dní v Dolní Lomné.
03.08.2002 Archív novinek
Udělal jsem nový archív novinek, aby se zrychlilo načítání hlavní stránky. Archív je zde
02.08.2002 Vzpomínka na Michala
Matice slezská, místní odbor v Dolní Lomné pořádá v pátek 9. 8. 2002 v Národopisném areálu v Dolní Lomné koncert "Vzpomínka na Michala".Jedná se o dvouhodinový koncert písniček Michala Tučného. Podrobnosti zde.
01.08.2002 Gorolski ?więto
V Jablunkovském městském lese se o víkendu koná jiľ 55. ročník Gorolskigo ?więta, v akcích je uvedena WWW adresa, tak se tam můľete podívat co se vlastně bude dít.
29.07.2002 Slezské dny
Dostal jsem čerstvé informace o Slezkých dnech, které se konají dne 14.-15. 9. 2002. Zde je program a základní informace.
18.07.2002 Dneska prší
Tak a máme po festivalu. Mě se velmi líbil, byl na vysoké úrovni. Škoda, že bouřka v sobotu večer nevydržela o 2 hodiny, zvukaři museli vypnout aparaturu a tak nemohli vystoupit tři poslední skupiny: Happy to Meet a Therne Čhave, Blaf vystoupil bez ozvučení provizorně, ale bylo to taky super. Vůbec nevím jak zkončilo hlasování diváků, jen vím, že se něco vyhlašovalo. Za vrchol festivalu považuji Javory (vystupovali v pátek), Grupu Furmana, Žobráky a Carrantuohill. Neznám ani diváckou účast, pokud se mi podaři sehnat nějaké články, tak je tady hodím.
08.07.2002 Poslední aktualizace
Toto je asi poslední aktualizace před festivalem, doufám že tady najdete všechny potřebné informace
Zde je kompletní text z popisem festivalu (co se bude dít), krátká historie, seznam všech účinkujících včetně krátkého popisu vše pro tento rok 2002
Zde je program festivalu pro tento rok 2002
Zde je aktualizovaná stránka s informacemi (vstupenky, mapy, kde to je, atd...)
21.06.2002 10. ročník Festivalu na pomezí
Dvoudenní jubilejní mezinárodní festival s účinkujícími ze tří pomezních států - České, Slovenské a Polské republiky s mottem:"Písně a ptáci neznají hranice". Chybět nebude hudební překvapení, country bál a táborák. Program začíná v pátek v 17 hodin.
Program:
BG Styl * Blaf * Bluegras Comeback * Bokomara * Carranhuohill (Polsko)* Eva Henychová * Folkšok * Funny Felows * Grupa Furmana (Polsko) * Happy to meet * Javory * Madalen * Mloci (Slovensko) * Načas * Nezmaři * Tempo di vlak * Terne Čhave * V.K.Tomáško a RM * V.Zícha a Druhý dech * Velver Band * Vrtáci * Šajtar * Šediváci * Žobráci (Slovensko)
Aktualizoval jsem stránku s informacemi, bohužel nevím jaké budou ceny vstupenek (s pořadateli nejsem v kontaktu, jen co mi pojde emailem)
06.05.2002 Festival na pomezí
Zde je neoficiální program festivalu na pomezí:
BG-styl,Mloci (Slovensko), Blaf, Bluegrass Comebacka, Bokomara, Carrantuohill (Polsko) , Eva Henychová, Folkšok, Funny Felows, Gang Furmana (Polsko), Načas, Nezmaři , Terne Čhave, Velvet Band, Vojta Zích a druhý dech, Žobráci, + hudební překvapení, + vítěz Moravského vrabce v Karviné, + další skupiny v jednání
10.04.2002 Festival
Termín 10. ročníku Festivalu na pomezí se pomalu blíží. Festival je v plné přípravě a bude se konat 12.-13. 7. 2002 (pátek, sobota). Kapely jsou v jednání, ale už teď se ví, že by neměli chybět např. Bokomara, Nezmaři nebo Carrantuhill z Polska. Další podrobnosti později.
03.01.2002 Nový rok 2002
Zdravím všechny v novém roce. Přeju Vám zdraví a hodně úspěchů. Doufám, že jste si všichni prožili svátky v pohodě a klidu. Až včera jsem se dozvěděl z Hutníku, že skupina BLAF má svoje oficiální stránky. Jsou moc hezky udělané, koukněte na ně.
Skupina BLAF
21.09.2001 Nuda
Bohužel nic pořádného neděje, nebo alespoň o tom nevím. Počasí taky za nic nestojí, asi nás fakt čeká podzim - ten nemám rád. Bude aspoň čas na to abych doplnil nějaké fotky z akcí o kterých tady byla řeč ...
24.09.2001 - omlouvam se za výpadek stránek, nebylo to z mojí strany, provozovatel yo.cz dělali nějaké úpravy.
11.09.2001 Úterý
Ahoj, na slezkých docela pršelo, takže se to nedá srovnávat s předchozími roky. Údaj pro novináře je následující: Slezské dny navštívilo 5800 lidí za oba dva dny. Reálný údaj je asi trochu menší. Mánesovku jsem nejel, protože mě všichni zradili a sám jsem opravdu jet nechtěl. (Sháním někoho, komu nevadí déšť - na příští rok). 70Km trasa kola byla zrušena. Organizátorům se to zřejmě nevyplatilo organizovat pro 10 lidí. Jinak sobotní program na Slezských se vydařil, Blafi byli skvělí jako vždy, zahráli snad všechno co umí včetně starých pecek, které už dlouho nehráli. Stejně skvělí byli FM-band. Umí zahrát všechno, snad jen mohli hrát víc rychlých písniček, protože nevím jestli lidi měli náladu na nějaké ploužáky v 23hod. večer, když bylo poměrně zima. Tak dneska jsem toho napsal dost. Zatím ahoj. Pavel.
06.09.2001 Mánesová stezka
Včera byl výpadek této stránky, omlouvám se za to, ale nebylo to mojí vinou.
Součástí Slezských dnů je i pochod mánesovou stezkou. Už dávno to není jen jedna trasa, může se jít jak pěšky tak na kole. Podrobnější (neoficiální) informace jsem dal zde. Na stránce Klubu českých turistů jsem bohužel žádné info nenašel, možná jsem se díval špatně.
04.09.2001 Slezské dny
Slezské jsou už tento víkend, takže jsem udělal stránku Slezských dnů. Je tam pár fotek a text, který jsem dostal. Najdete tam nějaké podrobnosti o tom co se bude dít. Můžete se podívat zde. Zároveň se omlouvám za ten reklamní pruh dole. Já vím, hrozně ruší celkový design stránky, ale momentálně nevím co s tím mám dělat. Providera stránek nechci měnit, protože tady mám PHP+mySQL. No uvidíme co s tím. Zatím ahoj.
28.08.2001 Jsem zpět
Ahoj všem,
Slezské dny - program (44Kb obrázek) Slezské dny - program (50Kb obrázek) jsem zpět, takže tady občas zase něco můžu napsat a trochu Vás poinformovat co se děje a co se dít bude. Mílovými kroky se blíží Slezské dny, proto nejdřív ze všeho tady nahodím informace, které jsem dostal emailem. Zatím se koukněte na stránky Moravského vrabce:
MORAVSKÝ VRABEC - regionální soutěžní přehlídka FCT muziky v Karviné
03.08.2001 Dovolená
Příští dva týdny si beru dovolenou, takže tady nebudu a doufám, že ty dva týdny neuvidím monitor počítače. Užívejte si léta dokud je. Pavel.
02.08.2001 Oprava
Našel jsem WWW stránky Gorola, který se koná v Jablunkově. Jestli umíte polsky, můžete si počíst. Je tam program, historie a další informace. Nyní se koná již 54. ročník, opravuji tedy to co jsem napsal minule. Pavel.
Gorolski Święto
31.07.2001 Gorol
Tak co, počasí je hezké, doufám, že nikdo nekouká do monitoru počítačů, na to bude času dost. Je léto a pořád se něco děje. Například o víkendu se koná tradiční Gorol v Jablunkově v městském lese. Bude to už 53. ročník (doufám, že nekecám). Žádné další podrobnosti neznám, ale vypadá to, že jako obyčejně vyjde počasí.
Užívejte léta. Pavel.
24.07.2001 Jen pár slov
Dneska je deštivý den, nic pořádného se u nás neděje (nebo o tom nevím). Takže jen pár slov, abyste si nemysleli, že jsem na vás zapoměl. Udělal jsem zase pár úprav na těchto stránkách. Většinou to nejsou úpravy moc viditelné. Dále už mám první fotky z Festivalu na pomezí i ze Zahrady v Náměští na Hané, postupně je budu skenovat a hodím je tady, kdo pak bude chtít, může se podívat.
19.07.2001 Shrnutí
Můžete si přečíst souhrný článek o Festivalu na pomezí. IX. ročník Festivalu na pomezí - Dolní Lomná - 13. - 14. 7. 2001
17.07.2001 Ceny
Dostal jsem následující číselné údaje: Festivalu se zůčasnilo 2205 platicích diváků, celkem 2800 diváků /vč. dětí, hostů, účinkujících../
Proběhlo taky hlasování diváku, zde jsou výsledky:
Cena diváka - kapela Poupata z Pardubic
Nejlepší zpěvačka - Hanka Grossmanová z kapely RED HATS
Nejlepší zpěvák - Libor Cenek z kapely BG Styl.
Vítězi OPEN scény se stali: otec a syn Bílí z Ostravy /dítě zpívá, otec doprovází/, kapela Křeni z Karviné /bluegrass/
V dopolední OPEN scéně si také mimo soutěž zazpívala holandská zpěvačka Ineke se svým bratrem za doprovodu bývalého člena Blafů Jirku Manheima. Sklidili velký aplaus.
Odkazy:
V dřevěném areálu v Dolní Lomné byl rekordní počet příznivců folk a country
16.07.2001 Díky
Tak a máme po hlavní akci. Kdo navštívil Festival na pomezí ví, že to dopadlo dobře, počasí vyšlo, kapely byly skvělé, lidi byli skvělí (jen něktečí trošku zlobili). Já osobně mám největší zážitek asi z Fleretu, který hrál bez 15 minut plné dvě hodiny, hráli téměř bez přestávky a zahráli opravdu vše. Fleret prostě umí a nic se s tím nedá dělat. Moc se mi líbily i další kapely, jen namátkou: Poupata (vyhrály divácké hlasování), Hradišťa, Jej družina (opravuji to, že tam hrají samé holky, nevím, proč jsem si to myslel, ale není to pravda),Barel Rock, ... Co se bude dít dal? Postupně tady uveřejním články, ohlasy. Až budou fotky, tak fotky. Díky, ahoj. Pavel.
13.07.2001 0 den
Dnes v 17 hodin začíná 9. ročník Festivalu na pomezí.
Nebude prý začínat Blaf, jak je zvykem, protože kluci jsou v práci, ale někdo jiný, nevím kdo. Bohužel jsem nedostal rozpis kyvadlové dopravy, což je asi chyba, mělo se to tady objevit. Každopádně kyvadlovka jezdí z Jablunkova Návsi od nádraží. Počasí je hezké, zítra by to mělo být ještě lepší. Tak to je vše, víc opravdu nevím. Pavel.
12.07.2001 -1 den
Zítra začíná 9. ročník Festivalu na pomezí.
Chystané počasí:
Pátek slabě zataženo, den 24C, noc 14C
Sobota slavě zataženo, den 25C, noc 14C
Telegraficky program na pátek
Program začne v 17 hodin. Zahájí tradičně místní skupina Blaf, pak bude pokračovat Sluníčko z Bohumína (acapella),P. Brandejs Band (bluegrass), Tempo di vlak (výborná trampská skupina), Douda Band (bohužel neznám), Šajtar z Ostravy (cimbálová muzika), Fleret s Jarmilou Šulákovou (to snad není třeba představovat, kdo byl minulý týden na Zahradě a viděl co se dělo, když hrál Fleret ví, že se je na co těšit), po skončení bude probíhat session se skupinou Šajtar.
Telegraficky program na Sobotu
Od 10 hodin bude probíhat Open scéna pro začínající muzikanty. Ve 14 hod pak začne hlavní program, kde vystoupí Folk Team, Nadoraz, Barel Rock, Jej družina ze Slovenska (super folk-roková kapela, kde hrají samé ženské, už se těším), Úspěch, Drops, Czeczel Band z Polska, Cymbelín, pak vítěz Otevřené scény, Poupata (moc hezky hrají), Hradišťan (Jura Pavlica a jeho houslový orchestr), Red hats a nějaké to hudební překvapení. Kromě toho bude probíhat Táborák na Lomňance, kde bude hrát Tempo di vlak, na pódiu Lomňanka bude Countrybál, kde bude hrát skupina Drops
. Podrobný program je zde. Doufám, že jsem na nic nezapoměl. V pátek se uvídíme, zítra se ještě ozvu. Čaute.
10.07.2001 Zahrada
Zahrada v Náměští na Hané byla skvělá. Jsem plný zážitků, mám spostu fotek, až budou hotové tak je vám taky ukážu. Nemám ovšem prozatím sílu sepisovat nějaké zážitky a postřehy. Přečtěte si zatím několik článku o zahradě na www.idnes.cz/zahrada
Zahradu vichřice a bouřky minuly
Zahradě vévodili Krtečci a Fleret
Zahradě s falešnými lístky vládl Semtex

Náměšť na Hané
03.07.2001 Zahrada
Plakát Festival na pomezí 67Kb GIF Tak mám tady několik informací. Když kliknete vpravo můžete se podívat na plakát Festivalu na pomezí. Festival je v plné přípravě a koná se přesně za týden po Zahradě. Na Zahradu se jedeme podívat, všechno to začne už ve středu. Program Zahrady najdete na oficiálních stránkách. Další informace najdete na www.idnes.cz, kde mají speciální "Zahradovou" rubriku. Nevím jak dopadla
Noc plná hvězd, nebyl jsem tam, protože jsem byl na svadbě :-)) Mějte se hezky, Pavel.
28.06.2001 Noc plná hvězd
Možná trochu pozdě, ale přece. Tento víkend se koná ??. ročník Noci plné hvězd v Třinci. Zřejmě zaznamenáme mírný odklon od rokové a metalové muziky, protože by tam měli vystoupit například i Čechomor s Jarkem Nohavicou. Oficiální program najdete zde.
www.nocplnahvezd.cz - Oficiální stránky festivalu Noc Plná Hvězd
27.06.2001 Sluníčko svítí
Počasí se konečně zlepšilo. Dneska je to úplně skvělé. Příští týden je Zahrada 2001, tak jsem zvědavý, jak to dopadne. Už jsem se dověděl, kdo bude hudební překvapení na Festivalu na pomezí, ale nesmím to říct, je to přece překvapení. Aktualizoval jsem rubriku odkazy, kde budu dávat i odkazy, které se objevují tady v novinkách, aby se daly rychleji najít.
www.akordy.sk - Písničky a kytarové akordy k nim
19.06.2001 Dramaturgie
Dneska mi došla poštou oficiální dramaturgie Festivalu na pomezí. Je tam několik nových učínkujících, tak se můžete na ní podívat. Je to včetně času vystoupení, které je ale potřeba brát s rezervou. Vzkazy:

UPOZORNĚNÍ: uvedené časy se budeme snažit dodržovat, ale prosíme o pochopení, jestliže naše snaha nebude korunována plně úspěchem. Zcela určitě nějaký ten skluz ( přídavky, zvuková příprava ) vznikne,věříme ale, že to společně v pohodě zvládneme. Jako na předcházejících ročnících.
Důležité: na scéně bude k dispozici nazvučená kvalitní bicí souprava, není nutno vozit vlastní!
V případě z á v a ž n ý c h problémů s pořadím Vaší skupiny v programu volejte na tel. číslo: 069/6344271, 0604 737 702, E-mail: j.mlok.grim@volny.cz

18.06.2001 Pondělí
Je pondělí a prší. Snad to bude lepší. Přečtěte si hezky článek:
Nohavica, Čechomor, Medard a Rok ďábla o koncertu v Dolní Lomné.
Dále si můžete přečíst recenzi nového CD od Čechomoru - Proměny:
Lidovky + Čechomor + orchestr = deska roku?
15.06.2001 Zahrada
Ahoj. Festival Zahrada v Námeští na Hané sice není v našem regionu, ale přeci jen je to největší folková akce. Přidal jsem datum konání do sloupěčku "Co se bude dít". Do rubrice "Články" budu umisťovat odkazy i na informační články. Takže tam například najdete info stránku o koncertu J. Nohavici, který byl minulý týden. Jinak nevím nic nového, pokud něco víte vy, tak mi dejte vědět. Pavel.
11.06.2001 Po koncertu
Ahoj lidi!
Potěšilo mě, kolik z Vás se přišlo podívat na páteční koncert J. Nohavici a Čechomoru do Dolní Lomné. Přišlo kolem 2000 diváků, kteří byli skvělí jako vždycky, počasí vydrželo a akce se celkově podařila. Kluci z Čechomoru se vyjádřili, že to byl jeden z jejich nejlepších koncertů. Škoda, že je konec, už se těším na jiné další akce.

Tady si můžete přečíst reportáž z páteční akce
08.06.2001 Koncert
Čaute. Dneska bude koncert J. Nohavici a Čechomoru v Dolní Lomné. Všechno se připravuje, snad to výjde, akorát to počasí nikdo neovlivní, zatím je tady v Třinci pěkně se sluníčkem. Do Lomné již dneska dopoledne dorazilo asi 50 filmařů, kteří budou večerní koncert natáčet, doufejme, že nebudou nějak bránit poslechu. Skupina Šajtar, která hraje jako předskupina začne už asi ve 20 hodin. Jinak slevněné lístky jsou už asi týden vyprodány (Jablunkov, Lomná), ale lístku na místě je dostatek. Pavel.
30.05.2001 Středa
Včera byl pěkný slejvák. Dneska je pěkně. Vydrží to? Dověděl jsem se, že na koncertu J.Nohavici se bude filmovat. Bude tam velký filmový štáb, ale jaký pořad budou dělat, nebo kde se to pak bude vysílat, to nevím. Doufejme, že nebude pršet, protože 8.6.2001 je Medarda a váže se k tomu nějaká pranostika, která se týká deště.
24.05.2001 Portyr
Čaute,
tak co, čtete někdo weby, když je venku tak pěkně? Já moc né, lepší je vyrazit někde na kole. Ale dostalo se mi do ruky nové číslo Portýru. Velice mě potěšilo, že je tam článek o Festivalu na pomezí. Jsou tam taky fotky a logo s této stránky. Bohužel jsem Portýr nechal doma, takže nemůžu napsat alespoň zhruba jaké další články tam jsou, možna zítra.
16.05.2001 Zase jsem se něco dověděl ...
Ahoj, další informace: jako předskokan koncertu J. Nohavici bude vystupovat kapela Šajtar z Ostravy. Zde jsou kompletní čerstvě udržované informace :-).
15.05.2001 Další informace - Jaro
Ahoj,
tak tady mám několik dalších informací ke koncertu Jaromíra Nohavici se skupinou Českomoravská hudební společnost.
 • Koncert bude 3 hodinový, tedy od 21 hodin - do 24.00 hod.
 • Nejdříve prý bude hrát Českomoravská sama, pak Nohavica sám a pak dohromady.
 • Vstupenky v předprodeji 180,- Kč, na místě 200,- Kč.
 • Předprodej - HRAT v Třinci /informační středisko - Třinec pod laubama, Jablunkov - informační středisko - u stanoviště ČSAD / z druhé strany budovy/, kancelář MS Dolní Lomná, dále info centra Frýdek- Místek, Český Těšín, Karviná, Ostrava.
 • Kyvadlová doprava z nádraží ČSAD k areálu od 19,30 hod.
04.05.2001 Nohavica a Českomoravská
Mám tady několik informací, které jsem pochytil ohledně konání koncertu Jarka Nohavici se skupinou Českomoravská hudební společnost.
Vstupné 180,- Kč v předprodeji, 200,- Kč na místě. Předskupina bude (prý) skupina Šajtar z Ostravy. Začátek bude ve 21 hodin v adreálu Matice Slezské v Dolní Lomné. Matice slezská tuto akci nepořádá, tak Vám asi prozatím nic bližšího neřeknou (např. kde sehnat vstupenky) a co se mě týče, co jsem věděl, to jsem teď napsal:-)
30.04.2001 Pondělí
Myslím, že Hutnický den se vydařil. Bylo tam spousta lidiček, spousta známých, se kterýma se dalo pokecat. Program se mi taky líbil:
Blaf - výborný hodinu a půl trvající koncert. Zahráli vše, od starých věcí, po nové. Zahráli i dvě nové písničky, které jsem zatím neslyšel (např. písnička Skalka - pěkná, smutná, o tom, jak vyhořela turistická chata Skalka)
Palo Habera a TEAM - pěkný, živý koncert, bohužel jsem neviděl celý.
Janek Ledecký - hráli taky zaživo, ale Jedeckého moc nemusím. Jen jsem si ho schválně přišel poslechnout a podívat se na fafynky, jak se chovají :-)

V útery je volno, chtělo by to nějam na hory. Škoda, že mě přepadla rýma, protože bych hned šel. Hlási nádherné počasi ...
27.04.2001 Hutnický den
V sobotu proběhne další ročník Hutnického dne v Třinci na stadionu. Bohužel si nemapatuju, kdo všechno tam bude. Každopádně by tam měl být Blaf, na kterého se těším. Podívám se, jestli někde nebude víc informací, pak bych je tady napsal.
25.04.2001 Aktualizace
Provedl jsem aktualizaci programu. Přibude CYMBELÍN, protože vyhrál Moravského vrabce. Dále jsem přidal seznam skupin, které se již festivalu na Pomezí zůčastnili (celou historii).
25.04.2001 A výsledky Moravského vrabce ...
V sobotu se konalo finále Moravského vrabce v Karviné. Zde jsou výsledky soutěže:
I.místo - folková skupina CYMBELÍN ( Brno, Velehrad, Holešov )
II.místo - folková skupina DOUDA BAND z Ostravy
III.místo - moderní trampská skupina TEMPO DI VLAK

Cena starosty města Karviná - moderní trampská skupina PUPKÁČI z Lipníku nad Bečvou
Nejlepší zpěvačka : Zuzana Teichmanová - skupina DOUDA BAND Ostrava
Nejlepší zpěvák : Alan Švejk Hudeček - skupina ÚSPĚCH Ostrava
Na Country bále hrála karvinská skupina moderního country DROPS, předtančení a výuku country tanců měla na starost skupina VIRGINIA z Frýdku-Místku, perfektní kankán předvedlo 12 děvčat ze skupny HORIZONTY z Havířova, scénky z Divokého Západu a ukázky práce z dobytkářským bičem předvedla skupina BLACK AND BROWN.
Děkuji MLOKOVI, že mi poslal tyto výsledky a komentář, abych to tady mohl uveřejnit. Pavel.
19.04.2001 Moravský vrabec
V sobotu se koná finále Moravského vrabce v Karviné. Ani nevím, kdo tam přesně bude hrát, ale výsledky a dojmy se dozvíte zde. Ten, kdo v Karviné vyhraje má zajištěnu účast na Festivalu na pomezí.
15.04.2001 Sněží a mrzne
Sněží a mrzne. Aprílové počasí. Odkaz na tyto stránky jsem přidal do kalendáře Folktime. Můžete tam podívat, je tam spousta zajímavých akcí.
09.04.2001 Prší
Opravil jsem pravopisné chyby, na které jsem byl upozorněn.
Trochu jsem si pohrál s fotkama, už jdou všechny zobrazit a mají rozumnou velikost a rozměry.
03.04.2001 Jaro je tady
Byla provedena aktualizace programu.
Provedl jsem aktualizaci obecných informací včetně ceny vstupenek.
Přidal jsem popisky k mapě areálu, které tam chyběly
29.03.2001 Novinky
Zprovoznil jsem tuto stránku s novinkami. Zde se budou objevovat různé aktuality.
Základní informace
Jste se na oficiálních webových stránkách Festivalu na pomezí. Najdete zde všechny potřebné informace o tomto festivalu, který se koná každoročně v Dolní Lomné ve Slezsku.
Pokud máte nějaké dotazy můžete je směrovat na adresu
maticeslezska (zavináč) guick (tečka) cz
Akce
Rubriky
Informace
Základní informace o festivalu pro jeho návštěvníky.
Seznam skupin
Seznamy všech hudebních skupin a interpretů, kteří se zůčasnili na Festivalu na Pomezí.
Články
Články o festivalu z různých zdrojů.
Historie
Historie festivalu.
Kontakty
Kontatní adresy, telefony, emaily na pořadatele festivalu.
Odkazy
Odkazy na různé zdroje, jak hudeního tak nehudebního rázu.
Archív novinek
Archív novinek.
Novější archív novinek
Novější archív novinek.
Fotky areálu
Výběr z fotek areálu Matice Slezské, kde se koná Festival na Pomezí a Slezské dny.
Netříděné fotky
Různé netříděné fotky, které se jinam nevešly.
Fotky skupin
Fotky hudebních skupin, zpěváků, ...
Info o Matici Slezské
Obecné informace o Matici Slezské, Festivalu na pomezí a Slezských dnech. Tato stránka je umístěna v Třineckém infoboxu.

Matice Slezská - Dolní Lomná © 2000-2011