Zpět na úvodní stránku
 
 
Putování po festivalovém souhvězdí
 
Moravský vrabec
 
Drotária
 
Slezské dny
 
Stránky skupiny Blaf
Zpět na úvodní stránku
Dnes je
Friday
29. September 2023

Aktualizace
16.05.2013

Tento rok se festival kona: 7.7.2012
Mapa okolí - Mapa areálu - Často kladené dotazy (FAQ)

Matice slezská, místní odbor v Dolní Lomné připravuje v Národopisném areálu v Dolní Lomné následující akci

Tradiční, již 35. SLEZSKÉ DNY se v letošním roce uskuteční ve dnech 11.-12. září 2004. Programová komise připravuje program, který bude tradičně složen z koncipovaných pořadů. Hlavní pořad autorky Anny Buroňové s názvem“ Putování za krásou“ bude věnován významnému výročí Karla Plicky. Vystoupí v něm soubory: Kelčovan ze Slovenska, Dolina ze Starého Města, Ostravica, Slezan, zpěvačky souboru Odra a dětský soubor Vizovjánek. Mezi nejmilejší tradice patří vystoupení dětí, v letošním roce oslaví soubor Slezánek z Českého Těšína již 45 let svého trvání. Proto bude dětský pořad věnován tomuto již skalnímu souboru, autorem pořadu bude pan Musiol a vystoupí v něm soubory: Slezánek, Olšinka, Malí Jackové, Malý Javorový, Malé Mionší, Vizovjánek a Kelčovan.
Ze zahraničí jednáme se souborem z Turecka či Lichenštejnska. Ze Slovenska mimo soubor Kelčovan máme přislíbenou účast profesionálního souboru Detvan z Detvy.
Pro pobavení a tanec jsme letos pozvali slováckou dechovou hudbu Túfaranka s lidovým vyprávěčem, která bude vystupovat po oba dny.
Nebudou chybět doprovodné akce – na pile výstava muzea Těšínska, tentokrát s názvem: Zapomenutá řemesla. Autorkou výstavy bude Mgr. Eva Hovorková. Zvažujeme i výstavu fotografií Františka Řezníčka od počátků Slezských dnů. Další doprovodnou akcí bude tradiční pochod Mánesovou stezkou, který pořádá Klub českých turistů v Třinci.

Matice Slezská - Dolní Lomná © 2000-2011