Zpět na úvodní stránku
 
 
Putování po festivalovém souhvězdí
 
Moravský vrabec
 
Drotária
 
Slezské dny
 
Stránky skupiny Blaf
Zpět na úvodní stránku
Dnes je
Friday
19. April 2024

Aktualizace
16.05.2013

Tento rok se festival kona: 7.7.2012
Mapa okolí - Mapa areálu - Často kladené dotazy (FAQ)

Festival na pomezí 2011 - vizitky

  1. NAVOSTRO - česko-skotská rocková skupina, která se věnuje tvorbě muziky inspirované hudbou keltských kultur, jako je irská, skotská, bretaňská, česká atd. Jedná se o tvrdý, ale přitom melodický hudební „kabát“, který kapela obohacuje o vlastní originální tvorbu ve stejném duchu. Jedná se partu zkušených muzikantů, kteří zpívají česky, anglicky, ale také starým gaelic jazykem, na scéně předvádí dokonalé show..Není divu, že tato skupina patří mezi ozdobu programu každého hudebního festivalu..

  2. LENKA FILIPOVÁ – zpěvačka a jedna z mála špičkových českých kytaristek, která již koncertovala ve všech zemích Evropy, ale také v USA, Kanadě či v Japonsku. Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a projevem, která svým uměním dovede ovládnout hudební klub, koncertní síň i festivalový areál..Na Festivalu na pomezí vystoupí v jeho historii vůbec poprvé.

  3. RANGERS –PLAVCI – legendární kapela, která stála u kolébky vícehlasé české country a folku – loni oslavila 45 výročí své existence a to působivou šňůrou 45 vyprodaných vystoupení..Kapela s velkým úspěchem vystupuje po celé České i Slovenské republice a její vystoupení jsou publikem přijímána s velkým nadšením, kdy kapela dovede svými (doslova zlidovělými) písničkami rozezpívat jakýkoliv areál..

  4. COP – populární plzeňská bluegrassová legenda v čela s frontmanem Míšou Leichtem, která letos slaví 33 let své existence. Díky své popularitě se tato expresivní kapela stala pravidelným hostem všech významných hudebních přehlídek, festivalů a párty u nás, ale také na Slovensku. Velice dobře tuto formaci znají příznivci bluegrassu ve Velké Británii, v Holandsku, ale také třeba v Moskvě či na Sibiři, kam Cop také zamířil..

  5. KELT GRASS BAND – skupina, kterou můžeme zařadit do oblasti „acoustic world music, ve své tvorbě prezentuje keltskou, irskou, skotskou lidovou hudbu, bluegrass, folk i folklórní muziku. Kapela je zajímavá rovněž svým bohatým nástrojovým obsazením, kdy hudebníci mimo tradiční nástroje používají např.irské bouzouki,irské lžičky, whistle,didgeridoo,dudy nebo třeba niněru.Jedná se o jeden z velkých objevů loňské festivalové scény.

  6. BLUEGRASS NOVA – skupina, která v první polovině 70-tých let minulého století stála u zrodu sever moravského bluegrassu a stala se průkopníkem tohoto hudebního stylu v našem regionu. Kapela dlouhá léta patřila k absolutním špičkám bg hudby v naší republice. Loni začala po několikaleté přestávce slavit úspěšný „comeback“ na festivalová prkna a to především díky svému přístupu k obohacovní původního bluegrassu o další hudební prvky. Zajímavůstkou zcela určitě je, že pěvecký leader skupiny „ Joe“ Dokoupil velmi obětavě na všechna vystoupení své kapely dojíždí z Holandska, kde již dlouhé roky žije…

  7. BRIDGE – regionální kapela zaměřená na moderní country music, jejímž silnou „zbraní“ (kromě instrumentální vyzrálosti jednotlivých muzikantů) bezesporu je perfektní ženské pěvecké duo.Repertoár skupiny z velké části tvoří nejznámější písničky a melodie amerických skupin moderní country, jejichž provedení touto kapelou se setkává s velmi dobrým ohlasem u návštěvníků akcí, na kterých Bridge vystupuje – značné úspěchy kapela slav v Polsku, kam velmi často zajíždí..

  8. MLOCI – populární východoslovenská kostýmovaná kapela, zpívající rázovitým „východňarským“ nářečím vlastní texty z oblasti „ comedy country“ – jejím krédem je rčení:“ Nech nerobia komédiu politici – na to sme tu my!“ Pro tuto skupinu je Festival na pomezí „srdcovou záležitosťou“, vystupovala zde již několikrát a před lety si do Prešova zaslouženě odvážela udělenou jí „Cenu diváků“


Matice Slezská - Dolní Lomná © 2000-2011